نمایشگر یک مطلب نمایشگر یک مطلب

 

با تاسیس دانشکده تکنولوژی سیرجان به عنوان یک دانشکده از دانشگاه شهیدباهنر کرمان، کارشناسی مهندسی مکانیک در گرایش جامدات  در سال 1372 در این دانشکده ایجاد شد و در سال های بعد، گرایش حرارت و سیالات نیز بدان افزوده شد. پس از استقلال این دانشکده تحت نام دانشگاه صنعتی سیرجان و جدایی از دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال 1388، دانشکده مهندسی مکانیک ایجاد شد و اکنون این دانشکده در مقطع کارشناسی، در شاخه های مکانیک جامدات، ساخت و تولید، حرارت و سیالات، طراحی مکانیکی، رباتیک، مکاترونیک، سیستم های مکانیکی، رباتیک و علوم مهندسی به آموزش دانشجویان مشغول است.

دوره کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در گرایش طراحی کاربردی، از سال 1389 در این دانشکده ایجاد گردید و کماکان ادامه دارد.

این دانشکده دارای بیش از 15 عضو هیئت علمی با درجات دانشیار و استادیار می باشد که از فارغ التحصیلان نخبه دانشگاه های معتبر ایران و جهان می باشند.

امکانات آموزشی این دانشکده در زمینه تکنولوژی های آموزشی و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی به روز می باشد و کلیه مفاد آموزشی مصوب وزارت فرهنگ، تحقیقات و فناوری را پوشش می دهد.

این دانشکده همچنین دارای آزمایشگاههای تحقیقاتی نیز می باشد که به همت اعضای هیئت علمی و مسئولین دانشگاه در حال توسعه است.

موقعیت جغرافیایی این دانشگاه و نزدیکی به بسیاری از صنایع از جمله صنایع معدنی مس سرچشمه و سنگ آهن گل گهر و ... موقعیت مناسبی برای همکاری های صنعت و دانشگاه را برای این دانشکده فراهم نموده است که خوشبختانه به همت اعضای هیئت علمی این دانشکده از این فرصت استفاده های خوبی شده است و همکاری های این دانشکده با صنایع رو به گسترش می باشد.

تلگرام پست الکترونیک پیوند

گزارش تصویری گزارش تصویری

معرفی رشته مهندسی مکانیک اطلاعیه / آخرین مهلت تحویل فرم جهت اخذ پروژه تخصصی اطلاعیه در رابطه با دروس اجزاء محدود و مکانیک سیالات محاسباتی برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه با رویکرد فنی و مهارتی قابل توجه کلیه دانشجویان رشته مکانیک متقاضی اخذ درس کاراموزی در تابستان 92